SK&S doradzał Velocity Clinical Research przy nabyciu KO-MED Centra Kliniczne

SK&S doradzał Velocity Clinical Research przy nabyciu KO-MED Centra Kliniczne

Zespół transakcyjny SK&S doradzał Velocity Clinical Research Inc. – firmie zajmującej się wielospecjalistycznymi ośrodkami klinicznymi w nabyciu kolejnego oddziału w Polsce – KO-MED Centra Kliniczne – jednej z wiodących firm zajmujących się badaniami klinicznymi w Polsce.

Velocity jest wiodącą zintegrowaną organizacją zajmującą się badaniami klinicznymi z ponad 90 ośrodkami i ponad 220 badaczami. Velocity współpracuje z firmami farmaceutycznymi i biotechnologicznymi w zakresie badań nad nowymi lekami, urządzeniami medycznymi, diagnostyką i produktami łączonymi.

KO-MED to sieć nowoczesnych i prężnie działających ośrodków, które przyjmują pacjentów z całej Polski do badań klinicznych. Ich misją jest realizacja projektów badawczych, które dają pacjentom szansę na odzyskanie zdrowia i przyczyniają się do rozwoju medycyny. KO-MED prowadzi działalność od 20 lat, mając na koncie setki przeprowadzonych badań klinicznych.

Przejęcie KO-MED jest pierwszym krokiem Velocity w kierunku badań onkologicznych, które stanowią około 40-50% badań klinicznych na całym świecie. KO-MED jest wiodącą siecią wielostanowiskową w Polsce od 2020 roku, która włączyła do badań klinicznych ponad 9 000 pacjentów.

To już kolejna transakcja z Velocity – w 2023 r. prawnicy SK&S doradzali w nabyciu pierwszego oddziału w Polsce – ClinMedica Research w Skierniewicach.

Zespół transakcyjny SK&S doradzał na wszystkich etapach procesu transakcyjnego, w tym w zakresie badania due diligence oraz przygotowania i negocjacji dokumentacji transakcyjnej.

W skład zespołu transakcyjnego SK&S kierowanego przez partnera Krzysztofa Pawlisza weszli Karol Skibniewski (Senior Counsel), Anna Bartosiewicz (Senior Associate), Magdalena Rożek (Associate) i Piotr Mordzonek (Associate). Zespół transakcyjny był wspierany między innymi przez Piotra Andrzejaka (Partner; prawo podatkowe), dr. Tomasza Grabkę (Senior Associate, prawo podatkowe), Katarzynę Juralewicz (Associate; prawo podatkowe), Agnieszkę Fedor (Partner; prawo pracy), Jacka Myszko (Partner; life sciences), Ewelinę Woike-Regułę (Associate; life sciences) oraz Natalię Łabędę (Senior Associate; nieruchomości).

Sprzedającemu doradzali: Osborne Clarke Olkiewicz Świerzewski i Wspólnicy, Factor Consulting and MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy.

Powiązane