SK&S doradzał Darling Ingredients Inc. przy nabyciu Miropasz sp. z o.o.

Zespół SK&S ds. fuzji i przejęć doradzał Darling Ingredients Inc. – światowemu liderowi w dziedzinie przetwarzania odpadów spożywczych w zrównoważone produkty i producenta energii odnawialnej – notowanego na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych – w nabyciu 100% udziałów w Miropasz sp. z o.o., polskiej firmie zajmującej się przetwarzaniem ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego, za około 110 mln EUR. Transakcja została sfinalizowana w styczniu 2024 roku.

Darling Ingredients Inc. jest największą spółką notowaną na giełdzie, która przekształca produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego i odpady spożywcze w zrównoważone produkty i jest wiodącym producentem energii odnawialnej. Uznawana za lidera zrównoważonego rozwoju, prowadzi ponad 270 zakładów w 17 krajach i przekształca około 15% odpadów przemysłu mięsnego na świecie w produkty o wartości dodanej.

Miropasz jest wiodącą firmą utylizacyjną w Polsce, która przetwarza około 250 000 ton rocznie w swoich trzech zakładach utylizacji drobiu w południowo-wschodniej Polsce (Mirowice, Pszczonów i Krasnystaw) i zatrudnia około 225 pracowników.

Darling był reprezentowany przez zespół M&A SK&S w składzie: Łukasz Berak (Partner), Michał Dawidowicz (Starszy Prawnik), Paweł Bochnia (Prawnik) oraz Marta Kolator (Prawnik).

W transakcji uczestniczyli również: Piotr Andrzejak (Partner, Podatki), Bartłomiej Piazdecki (Associate, Podatki) Tomasz Duchniak (Senior Counsel, Środowisko), Zofia Marcinek (Prawnik, Środowisko), Bartłomiej Dębski (Senior Counsel, Nieruchomości), Michał Oleś (Prawnik, Nieruchomości) oraz Filip Sodulski (Senior Counsel, Prawo Pracy).

W podatkowych aspektach transakcji Darling Ingredients Inc. wspierał również zespół KPMG Tax.

Sprzedających reprezentował Sebastian Ponikowski z kancelarii Ponikowski Rzepka Kancelaria Prawna sp. k. oraz eksperci z PwC Polska: Marcin Byrt i Krzysztofa Kaźmierczaka.

Powiązane