SK&S doradzał Darling Ingredients Inc. przy nabyciu Miropasz sp. z o.o.

Zespół M&A SK&S doradzał Darling Ingredients Inc – wiodącej, globalnej firmie przetwarzającej odpady spożywcze w zrównoważone produkty i producentowi energii odnawialne, notowanej na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych – w nabyciu 100% udziałów w spółce Miropasz sp. z o.o., polskiej firmie utylizacyjnej. Wartość transakcji szacowana jest na około 110 milionów euro, z zastrzeżeniem korekt po zamknięciu. Transakcja podlega standardowym warunkom zamknięcia i oczekuje się, że zostanie sfinalizowana w trzecim kwartale 2023 roku.

Darling Ingredients Inc. to największa publicznie notowana firma przetwarzająca jadalne produkty uboczne i odpady spożywcze w zrównoważone produkty, a także wiodący producent energii odnawialnej. Uznawana za lidera zrównoważonego rozwoju, firma prowadzi ponad 270 zakładów w 17 krajach i przetwarza około 15% odpadów światowego przemysłu mięsnego na produkty o wartości dodanej.

Miropasz jest wiodącą firmą utylizacyjną w Polsce, która przetwarza około 250 000 ton metrycznych rocznie w ramach trzy zakładów utylizacji drobiu w południowo-wschodniej Polsce (Mirowice, Pszczonów i Krasnystaw) i zatrudnia około 225 pracowników.

Darling był reprezentowany przez zespół M&A SK&S w składzie: Łukasz Berak (Partner), Michał Dawidowicz (Senior Associate), Paweł Bochnia (Associate) i Magda Kowalczyk (Associate).

Zespół M&A SK&S był wspierany przez szereg innych działów SK&S, w tym przez: Tomasza Duchniaka (Senior Counsel, Environment), Anetę Bąk (Associate, Environment), Bartłomieja Dębskiego (Senior Associate, Real Estate), Michała Olesia (Associate, Real Estate) oraz Filipa Sodulskiego (Senior Counsel, Employment).

Sprzedających reprezentował zespół prawny w składzie: Sebastian Ponikowski i Marta Joanna Szymczyk z kancelarii Ponikowski Rzepka Kancelaria Prawna sp. k. oraz eksperci z PwC Polska: Marcin Byrt, Krzysztof Kaźmierczak i Krzysztof Witkowski.

Powiązane