SK&S doradzał Velocity Clinical Research przy nabyciu ClinMedica Research

Zespół transakcyjny SK&S doradzał Velocity Clinical Research Inc. – firmie zajmującej się wielospecjalistycznymi ośrodkami klinicznymi w nabyciu swojego pierwszego oddziału w Polsce – ClinMedica Research w Skierniewicach.

Velocity jest wiodącą zintegrowaną organizacją zajmującą się badaniami klinicznymi z ponad 90 ośrodkami i ponad 220 badaczami. Velocity współpracuje z firmami farmaceutycznymi i biotechnologicznymi w zakresie badań nad nowymi lekami, urządzeniami medycznymi, diagnostyką i produktami łączonymi.

ClinMedica świadczy usługi w zakresie prowadzenia badań klinicznych oraz specjalistycznej opieki medycznej, oferując innowacyjne rozwiązania terapeutyczne oraz najnowsze metody leczenia. Placówka jest uznawana za jeden z najlepszych ośrodków badawczych w kraju. Prowadząc badania kliniczne w wielu obszarach terapeutycznych, koncentruje się na rozszerzaniu swoich możliwości badawczych w dziedzinie okulistyki i onkologii.

Przejęcie ClinMedica oznacza dziesiąty ośrodek Velocity w Europie, obok czterech ośrodków w Niemczech i pięciu w Wielkiej Brytanii. Nowa akwizycja rozpoczyna rozszerzenie działalności Velocity na Polskę i jest pierwszą z serii kluczowych przejęć, które firma planuje przeprowadzić w Polsce do końca roku.

Zespół transakcyjny SK&S doradzał na wszystkich etapach procesu transakcyjnego, w tym w zakresie badania due diligence oraz przygotowania i negocjacji dokumentacji transakcyjnej.

W skład zespołu transakcyjnego SK&S kierowanego przez partnera Krzysztofa Pawlisza weszli Karol Skibniewski (Senior Counsel), Magdalena Rożek (Associate) i Piotr Mordzonek (Associate). Zespół transakcyjny był wspierany między innymi przez Piotra Andrzejaka (Partner; prawo podatkowe), dr. Tomasza Grabkę (Senior Associate, prawo podatkowe), Katarzynę Juralewicz (Associate; prawo podatkowe), Agnieszkę Fedor (Partner; prawo pracy), Jacka Myszko (Partner; life sciences), Ewelinę Woike-Regułę (Associate; life sciences) oraz Natalię Łabędę (Senior Associate; nieruchomości).

W ramach realizacji transakcji, kancelaria ściśle współpracowała z Dominic Clavell (Executive Vice President, Europe, Velocity Clinical Research) oraz Agnieszką Gackowską (Vice President and Country Head, Poland, Velocity Clinical Research).

Sprzedającemu doradzała kancelaria Loewen Kaczmarek Zawadowski.

Więcej informacji o transakcji jest dostępnych TUTAJ.

Powiązane