Kancelaria SK&S doradzała Play przy nabyciu udziałów w UPC Polska

Kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak kompleksowo doradzała P4 sp. z o.o., operatorowi polskiej sieci komórkowej Play i grupie Iliad, w związku z nabyciem 100% udziałów w UPC Polska sp. z o.o. od grupy Liberty Global.

Wartość akwizycji została ustalona w wysokości PLN 7,0 mld – jest to jedna z trzech największych transakcji M&A w 2021 r. w Polsce.

P4 jest operatorem Play – największego operatora telefonii komórkowej w Polsce, obsługującego 12,9 mln klientów.

UPC Polska jest jednym z największych dostawców usług internetowych w Polsce, z dostępem do 3,7 mln gospodarstw domowych w technologii FTTx i 1,5 mln abonentów. Play i UPC będą dostarczać usługi telekomunikacyjne do ponad 17 mln subskrybentów.

Nabycie UPC Polska wymaga zgody właściwych organów antymonopolowych. Zamknięcie transakcji planowane jest na I półrocze 2022 roku.

To już kolejna transakcja z Grupą Iliad – w 2020 r. prawnicy SK&S doradzali przy pierwszej w Polsce transakcji sprzedaży infrastruktury pasywnej (czytaj więcej), a także przy przejęciu Play – największej transakcji M&A w 2020 r. w Polsce (czytaj więcej).

Kancelaria SK&S doradzała Play we wszystkich aspektach transakcji objętych prawem polskim, ściśle współpracując z departamentem prawnym Play oraz z prawnikami z francuskiej kancelarii Bredin Prat, doradcy Grupy Iliad.

Zespołem prawników transakcyjnych kierował Partner dr Marcin Olechowski. W skład multidyscyplinarnego zespołu wchodzili m.in.: Andrzej Motyka, partner (M&A). Karol Skibniewski, Senior Associate (M&A), Bartłomiej Dębski, Senior Associate (real estate), Michał Oleś, Associate (real estate), Mikołaj Stępkowski, Associate (IP/IT). W kwestiach podatkowych doradzał Partner Sławomir Łuczak i Magdalena Polak, Associate z działu doradztwa podatkowego. W kwestiach regulacyjnych doradzali Marta Kupczak-Strzelecka, Senior Counsel (TMT), Joanna Marek, Senior Associate (kwestie konsumenckie), Damian Kopera, Senior Associate (kwestie antymonopolowe) i Katarzyna Klonecka, Associate (dane osobowe). W kwestiach dotyczących prawa pracy doradzali Partner Agnieszka Fedor i Filip Sodulski, Senior Associate.

Powiązane