Marta Kupczak-Strzelecka

Marta Kupczak-Strzelecka

Senior Counsel, radca prawny

Do zespołu SK&S dołączyłam w 2006 roku. Specjalizuję się w prawie antymonopolowym i prawie ochrony konsumentów. Doradzam klientom w zakresie programów zgodności zarówno w dziedzinie prawa antymonopolowego, jak i prawa ochrony konsumentów. Klientom z branży mediów i telekomunikacyjnej udzielam wszechstronnej pomocy w kwestiach regulacyjnych.

Doświadczenie zdobyłam pracując w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów jako naczelnik Wydziału Telekomunikacji i Mediów; prowadziłam szereg głośnych spraw w tych sektorach. Byłam również przedstawicielką Polski w Komitecie Doradczym Komisji Europejskiej przy podejmowaniu decyzji w sprawach nadużywania pozycji dominującej i koncentracji przedsiębiorstw. Jestem autorką pierwszego – zakończonego sukcesem – wniosku o zastosowanie interim measures wobec operatora telekomunikacyjnego w postępowaniu przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

KONTAKT
Tel.:+48 22 608 70 38
Tel. kom.:+48 606 688 031
Fax:+48 22 608 70 70
Edukacja
  • Uniwersytet Warszawski – magister prawa – 2001
Doświadczenie
  • Specjalizuje się w prawie antymonopolowym i prawie ochrony konsumentów
  • Doradza klientom w zakresie programów zgodności zarówno w dziedzinie prawa antymonopolowego jak i prawa ochrony konsumentów
  • Zajmuje się regulacjami dotyczącymi branży medialnej i telekomunikacyjnej
REKOMENDACJE
  • Legal 500 – Competition, antitrust
PUBLIKACJE