Rynek uwagi: pojęcie i wyzwania przy antymonopolowej ocenie koncentracji

W najnowszym wydaniu internetowego Kwartalnika Antymonopolowego i Regulacyjnego (iKAR nr 8/2018) ukazał się artykuł autorstwa Krzysztof Kanton, dr Jarosław Łukawski i Szymon Murek: „Rynek uwagi: pojęcie i wyzwania przy antymonopolowej ocenie koncentracji”.

Artykuł koncentruje się na problematyce uwagi konsumentów poświęcanej treściom dostępnym w sieci oraz na aplikacjach mobilnych, która w ujęciu ekonomicznym stanowi deficytowy zasób. Autorzy dokonują analizy uwagi jako dobra oraz przedstawiają charakterystykę rynków, na których dochodzi do jego wymiany. W publikacji wskazane zostały również wyzwania, przed którymi stają organy antymonopolowe przy ocenie koncentracji z udziałem podmiotów działających na rynku uwagi, tzw. brokerzy uwagi. W dalszej części artykułu poddano analizie metodologię zastosowaną przez organy antymonopolowe dla oceny koncentracji pomiędzy największymi współcześnie brokerami uwagi. W podsumowaniu przedstawiono wnioski i postulaty dotyczące analizy koncentracji dokonywanych w przyszłości na rynku uwagi.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną publikacją ⇒ PDF

Powiązane

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy poinformować, że w ostatnich dniach w sieci pojawiły się fałszywe wiadomości e-mail podszywające się pod naszą Kancelarię. W niektórych przypadkach do wiadomości dołączane są rzekome faktury wystawione przez naszą Kancelarię.

Fałszywe e-maile można rozpoznać po tym, że są wysyłane z nietypowych, nieznanych adresów, które nie należą do naszej domeny. Dodatkowo, często wiadomości te są wysyłane z adresów łudząco podobnych do adresów faktycznych nadawców. Pragniemy podkreślić, że nasza Kancelaria nie ma żadnego związku z tymi wiadomościami. Wszystkie oficjalne wiadomości od nas są wysyłane wyłącznie z adresów w domenie @skslegal.pl.

Informujemy, że w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa zawiadomiliśmy Policję, to jest Centralne Biuro Zapobiegania Cyberprzestępczości. Prosimy o ostrożność: dokładnie sprawdzajcie Państwo adres nadawcy wiadomości i nie otwierajcie podejrzanych e-maili ani załączników. W razie wątpliwości zalecamy natychmiastowe usunięcie takiej korespondencji.