Kancelaria SK&S w czołówce 19. edycji rankingu kancelarii prawniczych Rzeczpospolitej

W 19. edycji Rankingu Kancelarii Prawnych dziennika „Rzeczpospolita” Kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak uzyskała tytuł wicelidera w kategorii liczby prawników z uprawnieniami, a także znalazła się w pierwszej czwórce największych polskich kancelarii (według liczby wszystkich prawników). Tradycyjnie już, SK&S oraz nasi eksperci otrzymali też szereg rekomendacji w poszczególnych kategoriach.

Kancelaria SK&S znalazła się w zestawieniu kancelarii, które obsłużyły najwięcej wielkich transakcji w 2020 r.

W kategorii „Zaangażowanie w tworzenie legislacyjnych rozwiązań antykryzysowych”, kapituła wyróżniła SK&S za udział w grupie roboczej pracującej nad uściśleniem i wytycznymi do raportowania schematów podatkowych.

Kapituła „Rzeczpospolitej” przyznała również wyróżnienie dla kancelarii SK&S za wsparcie prawne pro bono polskich przedsiębiorców, którzy popadli w tarapaty w związku z pandemią Covid-19.

„Kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak postawiła na cykl stałych szkoleń dla kilkuset właścicieli małych sklepów osiedlowych i franczyzobiorców sieci handlowych. Dotyczyły nowelizacji prawa podatkowego (m.in. biała lista, zatory płatnicze, split payment, nowa matryca stawek VAT, podatek od sprzedaży detalicznej, opłata cukrowa, opłata od tzw. małpek, opłata za reklamę napojów alkoholowych, nowe zasady opodatkowania spółek osobowych od 2021 r. itp.) i tarcz przeciw skutkom Covid-19.”  – czytamy w uzasadnieniu rankingu.

Rekomendacje indywidualne otrzymał Profesor Stanisław Sołtysiński w dziedzinie prawa spółek i prawa handlowego, a Krzysztof Kanton uzyskał tytuł lidera w kategorii sprawy konsumenckie.

Uzyskaliśmy również tytuł kancelarii rekomendowanej w ośmiu kategoriach:

– procesy sądowe (cywilne, karne, gospodarcze, administracyjne)
– prawo spółek i prawo handlowe
– prawo bankowe i finansowe
– prawo konkurencji i antymonopolowe
– prawo karne dla biznesu
– sprawy konsumenckie
– mediacje i arbitraż
– prawo autorskie i prawa pokrewne

 

 

 

 

Powiązane