SK&S doradcą Vallen Distribution w transakcji nabycia polskiej części przedsiębiorstwa Wesco Integrated Supply

Kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak doradzała Vallen Distribution Inc., spółce portfelowej Nautic Partners, LLC, w transakcji nabycia polskiej części przedsiębiorstwa Wesco Integrated Supply (WIS), w tym sprzedaży udziałów w polskiej spółce zależnej – Wesco Integrated Supply Polska sp. z o.o. Globalnie transakcja koordynowana była przez McDermott Will & Emery LLP, natomiast za polskie aspekty odpowiadała kancelaria SK&S.

Vallen jest liderem branżowym w dostarczaniu elastycznych rozwiązań i usług w zakresie łańcucha dostaw, a także kompleksowego asortymentu produktów do konserwacji, napraw, eksploatacji, produkcji, bezpieczeństwa i produktów elektrycznych, wpierając rosnące potrzeby zaopatrzeniowe klientów w Ameryce Północnej i Europie.

W skład zespołu SK&S, kierowanego przez partnera Łukasza Beraka, weszli Piotr Plesiński (Senior Counsel) i Wiktor Markiewicz (Associate) odpowiedzialni za due diligence i aspekty transakcyjne, a także partner Krzysztof Kanton i Szymon Murek (Senior Associate) zajmujący się kwestiami antymonopolowymi w Polsce.

Powiązane