Zespół SK&S oraz zespół Gut&Wspólnicy doradzały NOHO Warszawa Sp. z o.o. przy jednej z największych transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce w tym roku

Zespół SK&S oraz zespół Gut&Wspólnicy doradzały NOHO Warszawa Sp. z o.o. (NOHO Investment) przy transakcji zakupu nieruchomości położonej w centrum Warszawy od Warszawskich Zakładów Farmaceutycznych POLFA S.A.

NOHO Investment to ogólnopolski deweloper segmentu premium, którego większościowym udziałowcem jest Kulczyk Investments. NOHO realizuje najbardziej prestiżowe inwestycje mieszkaniowe w Polsce i wyznacza nowy standard w projektach typu mixed-use – łączących przestrzenie apartamentowe z usługowymi, dopasowanymi do potrzeb zamożnego i najbardziej wymagającego klienta, w myśl filozofii NOHO Premium Lifestyle. Spółka buduje najwyższej jakości, funkcjonalne i ponadczasowe pod kątem architektury, designu i przywiązania do detalu nieruchomości w centrach największych miast w Polsce i oferuje swoim klientom mieszkania na pokolenia, łączące najwyższą jakość z najnowszymi trendami i wymaganiami nowoczesnego stylu życia.

NOHO Investment realizuje obecnie w całej Polsce 5 tys. mieszkań o łącznej powierzchni ponad 300 tys. mkw.

Przeprowadzona transakcja dotyczyła zakupu nieruchomości od Warszawskich Zakładów Farmaceutycznych POLFA. Znajdują się one u zbiegu ul. Prostej i ul. Karolkowej, niedaleko ronda Daszyńskiego. Na 5 ha terenów pozakładowych na warszawskiej Woli powstanie jeden z najbardziej prestiżowych kompleksów apartamentowo-usługowych w Polsce.

Zespoły SK&S oraz Gut&Wspólnicy doradzały na wszystkich etapach procesu transakcyjnego, w tym w zakresie badania due diligence oraz przygotowania i negocjacji dokumentacji transakcyjnej.

W skład zespołu SK&S weszli Witold Kurek (Senior Counsel), Krzysztof Woś (Senior Counsel), Natalia Łabęda (Senior Associate) oraz Wojciech Węgrzyn (Senior Associate), zaś prace zespołu nadzorował partner Krzysztof Cichocki.

Gratulujemy NOHO Ivestment!

Powiązane