Zespół M&A SK&S doradzał Miura Partners w transakcji nabycia większościowego udziału w Meditrans przez Proclinic i w nawiązaniu strategicznej współpracy w ramach joint venture

Zespół M&A SK&S doradzał Miura Partners w transakcji nabycia większościowego udziału w Meditrans przez Proclinic i w nawiązaniu strategicznej współpracy w ramach joint venture.

Miura Partners jest wiodącym funduszem private equity w Hiszpanii. Fundusz, z siedzibą w Barcelonie i biurami w Madrycie, specjalizuje się w inwestowaniu w małe i średnie przedsiębiorstwa w Europie.

Proclinic, spółka w portfolio Miura Partners, jest wiodącym dostawcą rozwiązań dla sektora stomatologicznego w Hiszpanii. Proclinic posiada nowoczesne zautomatyzowane centrum logistyczne w Saragossie i jest silnie obecna na arenie międzynarodowej dzięki sieci sklepów internetowych, zwłaszcza we Francji, Włoszech i Niemczech.

Meditrans to polski dystrybutor produktów stomatologicznych z siedzibą w Kielcach, który działa na rynku od 1991 roku. Firma dostarcza swoje produkty do gabinetów stomatologicznych, klinik dentystycznych, laboratoriów protetycznych, a także sklepów i hurtowni stomatologicznych.

Miura Partners była reprezentowana przez zespół M&A SK&S w składzie: Paweł Bochnia (Associate) i Maksym Shcherbyuk (Junior Associate), pod kierownictwem Roberta Gawałkiewicza (Partnera Zarządzającego). Zespół M&A SK&S był wspierany przez zespół podatkowy SK&S w składzie Szymon Czerwiński (Senior Counsel) i Katarzyna Juralewicz (Associate).

Więcej informacji o transakcji jest dostępnych TUTAJ

Powiązane