Zespół M&A kancelarii SK&S doradzał Nordkalk przy sprzedaży zakładu przemiału kamienia wapiennego zlokalizowanego w szczecińskim porcie, na rzecz Lafarge Kruszywa i Beton

Zespół M&A kancelarii SK&S doradzał Nordkalk sp. z o.o. – wiodącemu dostawcy produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego, należącemu do Grupy SigmaRoc PLC – przy sprzedaży zakładu przemiału kamienia wapiennego zlokalizowanego w szczecińskim porcie, na rzecz Lafarge Kruszywa i Beton sp. z o.o. – spółki należącej do grupy Holcim, wiodącego producenta innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych.

Nordkalk dostarcza surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, takich jak budownictwo, drogownictwo, rolnictwo, hutnictwo, energetyka, szklarstwo i cukiernictwo, dbając przy tym o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę. W Polsce Nordkalk działa w zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Wolicy, Sławnie i Miedziance.

Lafarge jest liderem w zakresie innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych o niskim śladzie węglowym, które pozwalają na szybszy i efektywniejszy proces budowy przy wykorzystaniu cyfrowych rozwiązań. W Polsce Lafarge działa w zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Bielawach, Małogoszczu, Lubieniu, Dubie, Radkowicach, Klikuszowej, Sępólnie i Bydgoszczy.

Nordkalk reprezentował zespół M&A kancelarii SK&S składający się z Roberta Gawałkiewicza (Partner Zarządzający / M&A), Michała Dawidowicza (Senior Associate / M&A), Marcina Gutkowskiego (Associate / M&A), Piotra Andrzejaka (Partner / prawo podatkowe), Bartłomieja Piazdeckiego (Associate / prawo podatkowe), Krzysztofa Kantona (Partner / prawo antymonopolowe) oraz Macieja Żelewskiego (Senior Associate / prawo antymonopolowe).

Szczególne podziękowania za współpracę kierujemy do Mec. Mariusza Krystynieckiego (Nordkalk / Legal Counsel) oraz Mec. Andrzeja Paliło (Lafarge / General Legal Counsel) i Mec. Tomasza Parusa (radcy prawnego wspierającego Lafarge).

Powiązane