Kancelaria SK&S doradzała grupie Unilin należącej do grupy Mohawk w nabyciu udziałów spółki zależnej LENTEX S.A.

Zespół transakcyjny SK&S doradzał grupie Unilin należącej do amerykańskiej grupy Mohawk w nabyciu 100% udziałów w spółce LENTEX Wykładziny Sp. z o.o. – spółce zależnej LENTEX S.A., notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wartość transakcji szacowana jest na 20 milionów euro.

Grupa Unilin to globalny gracz w dziedzinie projektowania wnętrz i rozwiązań dla przemysłu budowlanego. Na całym świecie zatrudnia ponad 8 tysięcy pracowników w ponad 100 lokalizacjach. Jest częścią Mohawk Industries, Inc, największej na świecie firmy zajmującej się produkcją podłóg. Przejęcie jest częścią strategii rozwoju Unilin Group. Nowa akwizycja umożliwia działowi Unilin Flooring na wzmocnienie pozycji w Europie Wschodniej i dalsze rozszerzenie swojej oferty.

LENTEX S.A. to czołowy producent elastycznych wykładzin mieszkaniowych i obiektowych z PVC oraz wiodący na rynku polskim producent włóknin. To firma łącząca ponad 100 – letnią tradycję z nowoczesnością, czego efektem jest znana marka i ugruntowana pozycja firmy na rynku w kraju i za granicą.

Zespół transakcyjny SK&S doradzał na wszystkich etapach procesu transakcyjnego, w tym w zakresie badania due diligence oraz przygotowania i negocjacji dokumentacji transakcyjnej.

W skład zespołu transakcyjnego SK&S kierowanego przez partnera Krzysztofa Pawlisza weszli Karol Skibniewski (Senior Counsel), Magdalena Rożek (Associate), Weronika Dąbrowska (Associate), Natalia Łabęda (Senior Associate), Tomasz Duchniak (Senior Counsel), Piotr Srebro (Associate) oraz  Aneta Bąk (Associate).

Sprzedającemu doradzała kancelaria GESSEL.

Zamknięcie transakcji nastąpiło 3 października 2022 roku.

Powiązane