Zespół M&A SK&S doradzał producentowi energii odnawialnej Sunly Land AS przy połączeniu z Alseva Group

Zespół M&A SK&S doradzał producentowi energii odnawialnej Sunly Land AS, z siedzibą w Tallinie, Estonia, który połączył siły z Alseva w ramach transakcji, w której Sunly Land nabył 100% udziałów w spółkach tworzących Alseva Group, a właściciele Alseva Group nabyli udziały w Sunly. Alseva Group jest jednym z głównych deweloperów i generalnych wykonawców wielkoskalowych farm fotowoltaicznych na polskim rynku.

Sunly jest wiodącą firmą z branży energii odnawialnej działającą w regionie Morza Bałtyckiego i w Polsce. Rozwija projekty z zakresu energii słonecznej i wiatrowej oraz zarządza portfelem start-up’ów działających na rynku energii odnawialnej i elektryfikacji. Rozpoczęła działalność w 2019 roku, eksploatuje farmy słoneczne o mocy 31 MW i tworzy kolejne farmy słoneczne o mocy 100 MW, głównie na terytorium Polski.

Asleva jest jednym z czołowych deweloperów i generalnych wykonawców wielkoskalowych farm fotowoltaicznych na polskim rynku. Dostarcza innowacyjne rozwiązania dla sektora OZE od 2015 roku. Specjalizuje się w wielkoskalowych farmach fotowoltaicznych, zapewniając profesjonalne wsparcie na każdym etapie inwestycji.

Sunly Land AS była reprezentowana przez zespół M&A SK&S w składzie: Witold Kurek (Senior Counsel) i Michał Dawidowicz (Senior Associate), pod kierownictwem Krzysztofa Cichockiego (Partner).

Zespół M&A SK&S był wspierany przez prawników pracujących w różnych departamentach prawnych: Łukasz Wyszomirski (Senior Counsel, Prawo Energetyczne), Adam Warchocki (Associate, Prawo Energetyczne), Andrzej Sikorski (Associate, Prawo Energetyczne), Kacper Kurowski (Associate, Corporate / M&A), Marek Oleksyn (Senior Counsel, IP), Piotr Rafalski (Junior Associate, IP), Żaneta Urbaniak (Associate, Pomoc Publiczna), Mateusz Blocher (Senior Associate, Bankowość i Finanse), Joanna Mróz-Bednarz (Associate, Bankowość i Finanse), Lidia Malinowska (Junior Associate, Bankowość i Finanse), Filip Sodulski (Senior Associate, Prawo Pracy), Adrianna Gnatowska (Associate, Ochrona Danych Osobowych), Tomasz Duchniak (Senior Associate, Nieruchomości) oraz Aneta Bąk (Junior Associate, Nieruchomości).

Zamknięcie transakcji planowane jest na pierwszy kwartał 2022 roku. Więcej informacji na temat transakcji można znaleźć tutaj: https://sunly.ee/en/sunly-joins-forces-with-polish-solar-power-developer-alseva-group/

Powiązane