Nowi Partnerzy w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak

Z przyjemnością informujemy, że z dniem 1 stycznia 2023 r. do grona Partnerów kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak dołączyli wieloletni współpracownicy kancelarii – Tomasz Młodawski, Marek Oleksyn, oraz dr Łukasz Wyszomirski.

Tomasz Młodawski, radca prawny, specjalizujący się w regulacjach sektora energetycznego. Od ponad 15 lat doradza i reprezentuje przedsiębiorców w sporach regulacyjnych, jak również przy rozwijaniu i przejmowaniu projektów z branży energetycznej. Wspiera Klientów przy zawieraniu umów zakupu energii i paliw (w tym długoterminowych umów typu cPPA), jak również różnorodnych umów związanych z procesami inwestycyjnymi w zakresie instalacji energetycznych i przemysłowych (w tym EPC, BoP, O&M itp.). Pomaga w przedsięwzięciach związanych z optymalizacją kosztów pozyskania energii i korzystaniem z systemów wsparcia na koszty energii. Jego praktyka obejmuje także doradztwo i reprezentację w zakresie surowców naturalnych.

Marek Oleksyn, radca prawny, doradza i reprezentuje klientów w sprawach związanych z ochroną własności intelektualnej, w tym z zakresu patentów, znaków towarowych, wzorów, know-how, praw autorskich, baz danych oraz nazw domen internetowych. Wspiera przedsiębiorców w aspektach związanych z przeciwdziałaniem nieuczciwej konkurencji. Zajmuje się przygotowywaniem i negocjowaniem umów dotyczących nabywania i licencjonowania własności intelektualnej oraz umów dotyczących prac badawczo-rozwojowych. Wspiera w projektach dotyczących transferu technologii oraz w zagadnieniach związanych z twórczością pracowniczą. Jest autorem wielu publikacji w tym zakresie. Wykłada na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, w tym na studiach podyplomowych „Prawo w biznesie nowych technologii”, „Prawo ochrony środowiska” oraz „Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych”.

Dr Łukasz Wyszomirski, adwokat, wspiera klientów w przygotowaniu i realizacji złożonych projektów infrastrukturalnych, przede wszystkim z branży energetycznej, ze szczególnym uwzględnieniem morskiej energetyki wiatrowej, oraz przy transakcjach przejęcia takich projektów. Doradza na wszystkich etapach procesu inwestycyjnego: pozyskiwania nieruchomości, uzyskiwania pozwoleń i zawierania umów (EPC, dostawy technologii, O&M). Doradza również w sprawach z zakresu ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Reprezentuje klientów w sporach w tym zakresie przed organami administracji i sądami administracyjnymi. Autor publikacji z zakresu prawa administracyjnego, współautor wiodącego komentarza do Kodeksu postępowania administracyjnego.

Awanse te są wyrazem uznania dla dużego zaangażowania nowych Partnerów w rozwój kancelarii oraz ich proaktywnego podejścia do klientów.

Serdecznie gratulujemy nowym Partnerom i życzymy powodzenia!

Powiązane