Kancelarie SK&S oraz Małecki Legal doradcami sprzedających udziałowców przy zbyciu Brand New Galaxy na rzecz Stagwell

Zespół transakcyjno-podatkowy SK&S doradzał udziałowcom Brand New Galaxy w transakcji sprzedaży posiadanych przez nich 100% udziałów w Brand New Galaxy (BNG) na rzecz amerykańskiej sieci Stagwell. Jest to jedna z największych transakcji na polskim rynku w branży komunikacyjno-marketingowej oraz pierwsza przeprowadzona przez Stagwell w tym regionie.

Prawnicy SK&S w ścisłej współpracy z zespołem kancelarii Małecki Legal (która prowadziła projekt, w tym koordynowała całość transakcji oraz jej aspekty międzynarodowe) wspierali sprzedających doradzając przy m.in. pomocy w przygotowaniu struktury transakcji, negocjacji dokumentacji transakcyjnej oraz w zamknięciu transakcji.

Brand New Galaxy to działający międzynarodowo holding marketingowo-technologiczny wywodzący się z Polski i posiadający biura m.in. Dubaju, Amsterdamie i USA. Wchodzące w jego skład podmioty oferują wyspecjalizowane usługi w obszarze e-commerce i digital, obsługując globalne marki i firmy takie jak Coty, Bayer, Procter & Gamble, Wella czy Mastercard. W ramach BNG pracuje ponad 650 specjalistów i ekspertów, a planowane na ten rok przychody agencyjne to ponad 40 mln USD.

Stagwell to jeden z największych holdingów komunikacyjnych na świecie, notowany na NASDAQ i wyceniany na ponad 2 mld USD. W skład sieci wchodzi ponad 70 agencji, zatrudniających ponad 10 tys. specjalistów w 34 krajach i zarządzających mediami o wartości blisko 5 mld dol. Jej założycielami są Mark Penn, były dyrektor zarządzający WPP, oraz Steve Ballmer, były prezes Microsoftu i jeden z najbogatszych amerykanów.

W skład zespołu transakcyjnego SK&S kierowanego przez partnerów Tomasza Kańskiego oraz Andrzeja Motykę weszli m.in. Witold Kurek (Senior Counsel), Karol Skibniewski (Senior Counsel), Anna Bartosiewicz (Senior Associate). Za kwestie podatkowe związane z transakcją odpowiadał Piotr Andrzejak (Partner) oraz Wojciech Węgrzyn (Senior Associate).

W skład zespołu transakcyjnego Małecki Legal kierowanego przez Leszka Małeckiego (Partner) weszli m. in. Małgorzata Banaszkiewicz (Senior Associate), Damian Staszewski (Senior Associate), Katarzyna Bąkowska (Junior Associate) oraz Tomasz Kiełczykowski (Paralegal).

Jest to już kolejna transakcja dotyczącą Brand New Galaxy, przy której doradcą prawnym był SK&S (w grudniu 2019 r. kancelaria doradzała przy nabyciu większościowych udziałów w BNG od poprzedniego inwestora).

Więcej informacji o transakcji można znaleźć pod tym linkiem.

Z informacjami o transakcji z 2019 roku można zapoznać się tutaj.

Powiązane