ESG webinar | #8 Należyta staranność w regulacjach ESG, w tym CSRD/ESRS i CSDDD | Część I

Zapraszamy do udziału w cyklu ESG webinar. To seria spotkań poświęconych najbardziej palącym wyzwaniom związanym z wdrażaniem regulacji ESG!

W czasie najbliższego spotkania nasi eksperci Borys D. Sawicki i Klaudia Księżopolska omówią proces należytej staranności (due diligence) – jeden z kluczowych obszarów zrównoważonego rozwoju, który jest istotny zarówno dla przedsiębiorstw przygotowujących się do raportowania zgodnie z CSRD/ESRS, jak i dla tych, które będą chciały potwierdzić zgodność działalności z taksonomią UE.

CZĘŚĆ I: 16 maja 2024 r. (czwartek), godz. 14:00.
CZĘŚĆ II: z udziałem zaproszonych gości: czerwiec 2024 r. (o dokładnym terminie poinformujemy wkrótce)

Agenda:

  1. Wprowadzenie 
  2. Należyta staranność w ujęciu Wytycznych OECD dla przedsiębiorstw wielonarodowych oraz Wytycznych ONZ dotyczących biznesu i praw człowieka 
  3. Należyta staranność w ujęciu projektu dyrektywy CSDDD 
  4. Należyta staranność jako element procesu oceny istotności na podstawie Europejskich Standardów Raportowania Zrównoważonego Rozwoju (ESRS) 
  5. Wdrożenie procesu należytej staranności w spółce – garść uwag praktycznych 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

>>ZAREJESTRUJ SIĘ<<

Powiązane

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy poinformować, że w ostatnich dniach w sieci pojawiły się fałszywe wiadomości e-mail podszywające się pod naszą Kancelarię. W niektórych przypadkach do wiadomości dołączane są rzekome faktury wystawione przez naszą Kancelarię.

Fałszywe e-maile można rozpoznać po tym, że są wysyłane z nietypowych, nieznanych adresów, które nie należą do naszej domeny. Dodatkowo, często wiadomości te są wysyłane z adresów łudząco podobnych do adresów faktycznych nadawców. Pragniemy podkreślić, że nasza Kancelaria nie ma żadnego związku z tymi wiadomościami. Wszystkie oficjalne wiadomości od nas są wysyłane wyłącznie z adresów w domenie @skslegal.pl.

Informujemy, że w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa zawiadomiliśmy Policję, to jest Centralne Biuro Zapobiegania Cyberprzestępczości. Prosimy o ostrożność: dokładnie sprawdzajcie Państwo adres nadawcy wiadomości i nie otwierajcie podejrzanych e-maili ani załączników. W razie wątpliwości zalecamy natychmiastowe usunięcie takiej korespondencji.