Jan Banasiński w zespole bankowości i finansów kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak

SK&S poszerza swój zespół o nowego radcę prawnego, Senior Counsela. W połowie listopada 2023 roku do praktyki bankowości i finansów dołączył Jan Banasiński.

Ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w doradztwie na rzecz instytucji finansowych w obszarze transakcyjnym, regulacyjnym, a także procesowym. Doradzał bankowi państwowemu oraz bankom komercyjnym przy największych transakcjach bankowych ostatniej dekady, w ramach strukturyzowania finansowań dłużnych, opartych o standard LMA (Loan Market Association), głównie w transakcjach nieruchomościowych, LBO, eksportowych, infrastrukturalnych.

Z ramienia Departamentu Prawnego mec. Banasiński nadzorował wprowadzenie strategii „go green” w Banku Ochrony Środowiska oraz prawne aspekty procesów KYC/AML. Jednocześnie, jako Dyrektor Departamentu Prawnego, był odpowiedzialny za kwestie strategiczne, m.in. współtworzenie i wprowadzenie strategii procesowej w odniesieniu do spraw związanych z kredytami i pożyczkami powiązanymi z walutami obcymi.

W ramach SK&S wzmocni przede wszystkim obszar transakcyjny i regulacyjny, a dzięki wiedzy i doświadczeniu w zakresie ESG wesprze także ten obszar kancelarii. Wspólnie z dr. Marcinem Olechowskim i dr. Wojciechem Iwańskim będą rozwijać strategiczne doradztwo w sprawach regulacyjnych.