UNITED LEGALS FOR UKRAINE | UNGC X SK&S – Raport

Projekt United Legals for Ukraine powstał w czerwcu 2022 r. w ramach programu United Business for Ukraine. Jego ideą było zapewnienie wyspecjalizowanej, nieodpłatnej pomocy prawnej dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, stowarzyszeń i fundacji zaangażowanych lub związanych ze świadczeniem pomocy humanitarnej i przeciwdziałaniem skutkom wojny w Ukrainie. United Legals for Ukraine realizowaliśmy w partnerstwie z UN Global Compact Network Poland oraz partnerem drugiej edycji Gide Warsaw.
Od października 2022 r. do końca grudnia 2023 r. dzięki zaangażowaniu kilkudziesięciu prawników SK&S i wsparciu Gide od lipca 2023 r., pomogliśmy 14 fundacjom i organizacjom charytatywnym niosącym pomoc uchodźcom i uchodźczyniom z Ukrainy.
„Fakt, że projekt funkcjonował niemal 1,5 roku pokazuje, jak istotne miejsce zajął on na mapie NGO. Z optymizmem i gotowością do działania wypatrujemy podobnych inicjatyw w przyszłości” – twierdzi Sławomir Łuczak, Partner w SK&S.
„Największe podziękowania należą się jednak naszym bohaterom – fundacjom. To one pokazały nam, że kreatywna i innowacyjna pomoc są w dzisiejszych czasach warunkami efektywnej pomocy. To nasi bohaterowie nauczyli nas najwięcej, więc raport zadedykowany jest dla nich. Dziękujemy” – mówi Jakub Derulski, koordynator i pomysłodawca projektu United Legals for Ukraine.
Raport dostępny pod linkiem.

Powiązane