
Katarzyna Randzio–Sajkowska
Partner, adwokat
Do zespołu SK&S dołączyłam w 2006 roku, a w 2020 roku zostałam nominowana partnerem w kancelarii. Mam doświadczenie w reprezentowaniu klientów na wszystkich etapach postępowań karnych dotyczących m.in. przestępstw gospodarczych, fałszowania, korupcji, unikania podatków, prania pieniędzy i oszustw księgowych.
Zarządzam zespołami w dużych i skomplikowanych dochodzeniach wewnętrznych, w tym związanych z naruszeniami FCPA. Wspieram klientów we wdrażaniu systemów zgodności. Jestem członkiem Association of Certified Fraud Examiners (ACFE) oraz International Association of Young Lawyers (AIJA).”
- Uniwersytet Warszawski – magister prawa – 2005
- Akademia Umiejętności Eurocash - Compliance, czyli jak prowadzić swoją firmę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi
- Seminarium dot. nowych obowiązków związanych z projektowaną dyrektywą w sprawie ochrony sygnalistów
- Przy kawie o prawie
- Ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych
- Odpowiedzialność podmiotów zbiorowych i członków zarządów
- Reprezentuje klientów na wszystkich etapach postępowań karnych dotyczących m.in. przestępstw gospodarczych, fałszowania, korupcji, unikania podatków, prania pieniędzy i oszustw księgowych
- Zarządza zespołami w dużych i skomplikowanych dochodzeniach wewnętrznych, w tym związanych z naruszeniami FCPA
- Wspiera klientów we wdrażaniu systemów zgodności
- Legal500 – White-collar crime


Czy kupując spółkę możesz kupić odpowiedzialność za przestępstwa? Jak badamy i ograniczamy takie ryzyko? Jak chronić strony transakcji? O prawie karnym…
Tomasz Konopka i Katarzyna Randzio-Sajkowska autorami polskiego rozdziału publikacji „The Anti-Bribery and Anti-Corruption Review – 9th Edition”, wydanej przez Law…
Co ryzykujemy przebierając się za Mikołaja? Czy można zaprząc renifera do sań i jakie pułapki czekają na kolędników? W tym…
Darowizny, sponsoring, wycieczki i konferencje – normalna działalność, czy… fundusz korupcyjny? W najnowszym odcinku omawiamy zjawisko finansowania korupcji i tworzenia tzw….
– Dlaczego należy zwracać uwagę na sytuację naszego kontrahenta? – Czym są przestępstwa na szkodę wierzycieli? – Jak powinna wyglądać…