Dr Lech Giliciński nowym partnerem w zespole restrukturyzacji i upadłości kancelarii SK&S

W październiku br. do zespołu kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak dołączył dr Lech Giliciński jako partner w dziale restrukturyzacji i upadłości. Radca prawny, dr Giliciński jest ekspertem w dziedzinie restrukturyzacji, upadłości oraz inwestycji w wierzytelności i aktywa w sytuacji nieregularnej.

W swojej ponad 30-letniej karierze zawodowej doradzał przy restrukturyzacjach operacyjnych i finansowych przedsiębiorstw, transakcjach sprzedaży aktywów w sytuacji nieregularnej. Jego wsparcie obejmowało zarówno restrukturyzacje pozasądowe, jak i postepowania sądowe. W swojej praktyce dr Giliciński reprezentował bardzo różnych interesariuszy, w tym dłużników, wierzycieli, administratorów, wspólników, podmioty finansujące oraz fundusze private equity.

W latach 2002-2003 Lech Giliciński był jednym z głównych doradców Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w trakcie wprowadzania w życie prawa

upadłościowego i naprawczego w Polsce. Później był także partnerem krajowym Banku Światowego w zakresie prawa upadłościowego i naprawczego, również w momencie formułowania porady dla rządu polskiego w zakresie wprowadzenia do systemu prawnego prawa restrukturyzacyjnego. Poprzednie doświadczenie praktyczne zdobywał w czołowych międzynarodowych kancelariach prawnych.

„Cieszymy się, że możemy powitać dr. Lecha Gilicińskiego w naszym zespole. Jego doświadczenie i międzynarodowe kontakty są cenne dla naszej praktyki restrukturyzacji i upadłości. Liczymy na to, że dołączenie Lecha Gilicińskiego do naszego zespołu wzmocni obecność SK&S w regionie w praktyce restrukturyzacyjnej” – mówi Robert Gawałkiewicz, radca prawny, Partner Zarządzający w kancelarii SK&S. „Dzięki takiemu profesjonaliście, możemy szerzej oferować naszym klientom usługi na najwyższym poziomie w zakresie doradztwa przy transakcjach sprzedaży portfeli kredytowych, aktywów w trudnej sytuacji oraz restrukturyzacji finansowych”.

Podczas swojej dotychczasowej kariery Lech Giliciński był rekomendowany w wielu rankingach, takich jak Chambers Global, Chambers Europe, International Financial Law Review 1000, PLC Which Lawyer? oraz The Expert Guide to the World’s Leading Insolvency & Restructuring Lawyers.