Prawnicy Kancelarii SK&S reprezentowali pro bono Stowarzyszenie Twoja Sprawa w sprawie przeciwko producentowi Devil Energy Drink

Prawnicy Kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak – Katarzyna Paczuska-Tokarska przy wsparciu dr Mateusza Irmińskiego reprezentowali pro bono Stowarzyszenie Twoja Sprawa w sprawie przeciwko producentowi napoju energetycznego o przeprosiny i zadośćuczynienie za wulgarną reklamę naruszającą dobre obyczaje i uprzedmiotawiającą wizerunek kobiety.

Prawnicy kancelarii SK&S oparli roszczenia Stowarzyszenia wobec reklamodawcy na art. 16 ust. 1 pkt 1 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, który stanowi, iż czynem nieuczciwej konkurencji jest m.in. reklama sprzeczna z dobrymi obyczajami i uchybiająca godności człowieka. Jest to pierwszy tego typu wyrok w Polsce, który może spowodować zmianę podejścia reklamodawców do tworzonych przez nich treści. Wyrok jest prawomocny. Sąd Okręgowy w Legnicy orzekł, że reklama napoju energetycznego Devil Energy Drink naruszyła dobre obyczaje i nakazał zapłatę 60 tys. zł na rzecz fundacji „Dla Polonii” zajmującej się uczniami ze Wschodu oraz do publikacji przeprosin.