Kancelaria SK&S nagrodzona w 12. Rankingu firm doradztwa podatkowego Rzeczpospolitej

Kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak zdobyła pierwsze miejsce w 12. rankingu firm doradztwa podatkowego dziennika Rzeczpospolita w kategorii działalność pro bono. Kapituła przyznała również wyróżnienia za wygrane przed sądami administracyjnymi w przełomowych sprawach podatkowych. W kategorii PIT zwyciężyła sprawa prowadzona przez kancelarię SK&S dotycząca rozliczenia wspólników w związku z połączeniem spółek kapitałowych.

„W naszym rankingu doceniamy nie tylko największe zespoły osiągające najwyższe przychody. W kategorii pro bono nagradzamy tych, którzy bezinteresownie dzielą się swoją wiedzą z potrzebującymi. Liczy się nieodpłatna pomoc podatkowa udzielana osobom fizycznym, organizacjom społecznym i instytucjom publicznym, których nie byłoby stać na profesjonalne porady. W kategorii pro bono bierzemy pod uwagę zaangażowanie i nakład pracy, uwzględniając skalę działalności kancelarii i liczbę zatrudnionych w niej doradców podatkowych” – czytamy na łamach Rzeczpospolitej.

W tym roku pierwsze miejsce zdobywa kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, która wspiera wybrane organizacje w kwestiach prawnych i podatkowych. Za bezpłatne doradztwo potrzebującym wyróżnienie otrzymała kancelaria Gide oraz Deloitte.

Mecenas Sławomir Łuczak, partner w kancelarii SK&S, współpracuje z Fundacją Świętego Mikołaja, która pomaga m.in. zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Pomoc dotyczy przede wszystkim prawnopodatkowej strony licytacji organizowanych na antenie radiowej Trójki w ramach akcji „Święta bez granic”. Zebrane środki zostają przeznaczone na cele realizowane przez fundację.

– Współpraca ma charakter stały – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja. Często potrzebujemy porad prawnych i podatkowych, szczególnie w skomplikowanych sprawach. Przykładem jest rozliczenie środków z licytacji samochodu, który został przekazany przez jedną z marek – dodaje Stawicka.

Również mec. Stanisław Gordziałkowski, doradca podatkowy w SK&S, od kilku lat świadczy bieżące nieodpłatne usługi doradztwa podatkowego na rzecz Związku Dużych Rodzin Trzy Plus. Opracowane przez niego rozwiązania umożliwiają stowarzyszeniu prowadzenie działalności statutowej i pomoc potrzebującym. Nieodpłatnie doradzał również Stowarzyszeniu Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej w Krakowie w zakresie rejestracji podatkowej oraz bieżących rozliczeń.

Z kolei mec. Szymon Czerwiński z kancelarii SK&S regularnie wspiera Fundację Wyspa Progress w kwestiach prawnych i podatkowych.

Kapituła rankingu przyznała również wyróżnienia za wygrane przed sądami administracyjnymi w przełomowych sprawach podatkowych. W kategorii PIT kapituła wybrała sprawę prowadzoną przez kancelarię Sołtysiński Kawecki & Szlęzak (II FSK 2569/15) z 18 października 2017 r. dotyczącą umorzenia udziałów objętych przez wspólnika będącego osobą fizyczną w wyniku połączenia spółek kapitałowych. Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził, że dla wspólnika kosztem uzyskania przychodu jest wartość umarzanych udziałów, posiadanych w spółce przejmującej. Nie jest to historyczna wartość nominalna udziałów, które wspólnik posiadał w spółce przejętej.

– To ważna sprawa, która prowadzi do „urealnienia” dla celów podatkowych wartości udziałów wspólnika – mówiła prof. Elżbieta Chojna-Duch.

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy poinformować, że w ostatnich dniach w sieci pojawiły się fałszywe wiadomości e-mail podszywające się pod naszą Kancelarię. W niektórych przypadkach do wiadomości dołączane są rzekome faktury wystawione przez naszą Kancelarię.

Fałszywe e-maile można rozpoznać po tym, że są wysyłane z nietypowych, nieznanych adresów, które nie należą do naszej domeny. Dodatkowo, często wiadomości te są wysyłane z adresów łudząco podobnych do adresów faktycznych nadawców. Pragniemy podkreślić, że nasza Kancelaria nie ma żadnego związku z tymi wiadomościami. Wszystkie oficjalne wiadomości od nas są wysyłane wyłącznie z adresów w domenie @skslegal.pl.

Informujemy, że w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa zawiadomiliśmy Policję, to jest Centralne Biuro Zapobiegania Cyberprzestępczości. Prosimy o ostrożność: dokładnie sprawdzajcie Państwo adres nadawcy wiadomości i nie otwierajcie podejrzanych e-maili ani załączników. W razie wątpliwości zalecamy natychmiastowe usunięcie takiej korespondencji.