Kancelaria SK&S doradzała Stada Arzneimittel AG przy przejęciu czeskiej grupy Walmark

Prawnicy kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak doradzali niemieckiej firmie farmaceutycznej Stada Arzneimittel AG przy przejęciu czeskiej grupy Walmark od funduszu Mid Europa Partners.

Doradztwo SK&S obejmowało polskie aspekty transakcji, w tym w szczególności przeprowadzenie procesu due diligence.

Na początku listopada 2019 r. fundusz Mid Europa Partners ogłosił sprzedaż firmy Walmark, producenta suplementów diety oraz witamin, niemieckiej firmie farmaceutycznej Stada Arzneimittel. Zamknięcie transakcji przewidywane jest w pierwszym kwartale 2020 r., po zatwierdzeniu przez urzędy antymonopolowe.

Stada Arzneimittel to niemiecki producent leków generycznych i sprzedawanych bez recepty (OTC over-the-counter drugs), działający w ok. 120 krajach. Czeski Walmark działa w sektorze ogólnodostępnych preparatów zdrowotnych, obecnie w dziewięciu krajach Unii Europejskiej: Polsce, Rumunii, Bułgarii, Czechach, Litwie, Łotwie, Estonii, Słowacji i na Węgrzech. Fundusz private equity Mid Europa Partners jest inwestorem finansowym w Europie Centralnej i PołudniowoWschodniej.

Stada Arzneimittel w ramach transakcji doradzał zespół prawników transakcyjnych SK&S kierowany przez Sławomira Ussa, partnera w dziale M&A, w składzie: Leszek Małecki (Senior associate) i Anna Bartosiewicz (Associate).

Kancelaria przy obsłudze transakcji ściśle współpracowała z prawnikami środkowoeuropejskiej kancelarii Kinstellar, która koordynowała współpracę wszystkich kancelarii i była wiodącym doradcą Stada Arzneimittel, oraz prawnikami działającej w krajach bałtyckich i na Białorusi kancelarii Cobalt.

Powiązane