UNITED LEGALS FOR UKRAINE | UNGC X SK&S

Miło nam poinformować, że po zakończeniu pilotażu został uruchomiony nabór do udziału w I edycji projektu United Legals For Ukraine!

United Legals For Ukraine to projekt współtworzony przez United Nations Global Compact Network Poland i Kancelarię SK&S. Obejmuje nieodpłatną pomoc prawną świadczoną przez prawników dla m.in. Stowarzyszeń i Fundacji, a jego celem jest wsparcie prawne dla organizacji pozarządowych (NGOs), które podejmują się działań wspierających uchodźców z Ukrainy.

W ramach pilotażu pomogliśmy już 6 organizacjom. Nieodpłatną pomoc prawna została zrealizowana m. in. w zakresie ochrony danych osobowych, doradztwa podatkowego i finansowego oraz prawa pracy.

“W ramach projektu United Legals For Ukraine uzyskaliśmy rzetelne wsparcie pro bono od kancelarii prawnej SK&S. Ekspertyza, której potrzebowaliśmy w zakresie materiałów budowlanych z odzysku, stanowiła odpowiednią podstawę prawną do bezpiecznej wysyłki okien reuse do Ukrainy w ramach działań pomocowych skierowanych do osób odbudowujących swoje zniszczone domy. Cieszymy się, że możemy spokojnie gromadzić stolarkę z drugiego obiegu dalej i wysyłać ją tam, gdzie okna są najbardziej potrzebne. Z radością wyczekujemy dalszej współpracy na wiosnę.” – Zofia Jaworowska, Founder of Fundacja BRDA

„Od pierwszych dni wojny w Ukrainie prowadzimy działania pomocowe. Jednym z naszych projektów jest United Legals For Ukraine, zrealizowany wspólnie z Kancelarią SK&S, w którym udzielamy bezpłatnej pomocy prawnej organizacjom niosącym pomoc Ukrainkom i Ukraińcom. Zakończony pilotaż pokazał nam jak bardzo potrzebne jest profesjonalne wsparcie prawne, dlatego zachęcam organizacje, które potrzebują takiego wsparcia, do zgłoszenia swojego zapotrzebowania na pomoc.” – mówi Kamil Wyszkowski, Dyrektor Wykonawczy, UN GCNP

„Zaangażowanie kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak w projekt „United Legals for Ukraine” miało na celu zapewnienie nieodpłatnej pomocy prawnej organizacjom, które wspierają ofiary wojny w Ukrainie. Wspólnie z UN GCNP do inicjatywy zaangażowaliśmy stowarzyszenia, fundacje i inne podmioty, które w ramach swojej działalności przeciwdziałają skutkom rosyjskiej agresji. Pomoc publiczna, prawo pracy, ochrona danych osobowych i doradztwo podatkowe to tylko niektóre z obszarów obejmujących wsparcie świadczone przez prawników kancelarii. Pragniemy kontynuować nasze działania w kolejnych etapach projektu.”” – mówi Sławomir Łuczak, Partner w Sołtysiński Kawecki & Szlęzak.

Twoja Fundacja pomaga Ukrainkom i Ukraińcom w Polsce lub w Ukrainie? Potrzebujesz wsparcia prawnego w prowadzeniu działalności? Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i zasadami dołączenia do projektu na stronie: LINK. Nabór do projektu będzie otwarty do 28 lutego. Już dziś wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Powiązane