Michał Opala

Michał Opala

Senior Counsel, adwokat

W departamencie prawa karnego gospodarczego SK&S pracuję od 2011 roku. Od ponad 10 lat zajmuję się tematyką przestępczości gospodarczej oraz komputerowej. Prowadzę postępowania wyjaśniające w organizacjach, procesy e-discovery, doradzam w zarządzaniu incydentami bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Występuję jako obrońca oraz pełnomocnik pokrzywdzonych na wszystkich etapach postepowań karnych w sprawach dotyczących m.in. przestępczości komputerowej, korupcji, oszustw, działania na szkodę spółki, przestępstw karnych skarbowych.

Jestem absolwentem studiów podyplomowych na Uczelni Łazarskiego na kierunku Cyberbezpieczeństwo i Informatyka Śledcza, Approved Compliance Officer (ACO), a także członkiem Association of Certified Fraud Examiners (ACFE).

KONTAKT
Tel.:+48 22 608 70 46
Tel. kom.:+48 602 402 617
Fax:+48 22 608 70 70
Edukacja
  • Uniwersytet Warszawski – magister prawa – 2011
konferencje
  • Seminarium dot. nowych obowiązków związanych z projektowaną dyrektywą w sprawie ochrony sygnalistów; Odpowiedzialność podmiotów zbiorowych i członków zarządów
Doświadczenie
  • Specjalizuje się w prawie karnym gospodarczym, rozwiązywaniu sporów, procesach sądowych oraz arbitrażu
REKOMENDACJE
  • Legal 500 – White-collar crime
  • Expert Guides Rising Stars – White-collar crime
PUBLIKACJE
Whistleblowing Summit Practice Day

Tegoroczna edycja Whistleblowing Summit została wzbogacona o praktyczne warsztaty, które poprowadzą eksperci SK&S w składzie Tomasz Konopka, Katarzyna Randzio-Sajkowska i…