Michał Opala

Michał Opala

Senior Counsel, adwokat

Dołączyłem do zespołu White Collar Crime kancelarii SK&S w 2011 roku. Przez ponad 10 lat zajmowałem się zagadnieniami związanymi z przestępczością gospodarczą i komputerową. Prowadzę dochodzenia w organizacjach oraz w procesach e-discovery, a także doradzam w zakresie zarządzania incydentami związanymi z bezpieczeństwem IT. Reprezentuję osoby poszkodowane na wszystkich etapach postępowania karnego w sprawach dotyczących m.in. przestępczości komputerowej, korupcji, oszustw, działania na szkodę spółki oraz przestępstw karnych skarbowych.

Ukończyłem studia podyplomowe na Uczelni Łazarskiego w zakresie Cyberbezpieczeństwa i Informatyki Śledczej oraz posiadam tytuł Approved Compliance Officer (ACO). Jestem członkiem stowarzyszenia Certyfikowanych Specjalistów ds. Badania Nadużyć (ACFE).

Prowadzę wykłady na Uniwersytecie Łazarskiego w ramach studiów podyplomowych z zakresu Cyberbezpieczeństwa i Informatyki Śledczej.

KONTAKT
Tel.:+48 22 608 70 46
Tel. kom.:+48 602 402 617
Fax:+48 22 608 70 70
Edukacja
  • Uniwersytet Warszawski – magister prawa – 2011
konferencje
  • Seminarium dot. nowych obowiązków związanych z projektowaną dyrektywą w sprawie ochrony sygnalistów; Odpowiedzialność podmiotów zbiorowych i członków zarządów
Doświadczenie
  • Specjalizuje się w prawie karnym gospodarczym, rozwiązywaniu sporów, procesach sądowych oraz arbitrażu
REKOMENDACJE
  • Legal 500 – White-collar crime
  • Expert Guides Rising Stars – White-collar crime
PUBLIKACJE