Agata Szeliga

Agata Szeliga

Partner, radca prawny

Do SK&S dołączyłam w 1998 roku, a od 2009 roku jestem Partnerem. Specjalizuję się w prawie nowych technologii i ochronie danych osobowych, a także w prawie pomocy publicznej i zamówieniach publicznych. Od wielu lat doradzam w projektach dotyczących chmury obliczeniowej (cloud computingu), w szczególności przy ich wdrażaniu w sektorze finansowym. Doradzam również w zakresie oprogramowania i usług IT, w tym w negocjacjach dotyczących wdrożeń systemów informatycznych. Pomagam w opiniowaniu rozwiązań IT pod kątem ochrony prywatności oraz w rozpatrywaniu wniosków i skarg dotyczących ochrony danych wrażliwych. Wspieram również klientów od strony prawnej w projektach związanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI) i udostępnianiem danych generowanych przez urządzenia (zwłaszcza w sektorze motoryzacyjnym).

W ramach swojej praktyki pomocy publicznej zrealizowałam wiele projektów pomocy publicznej, w tym w Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Posiadam unikalne doświadczenie w negocjowaniu i wykonywaniu umów i decyzji o przyznaniu pomocy publicznej, a także w notyfikacjach projektów pomocy publicznej do Komisji Europejskiej.

Reprezentuję klientów zarówno przed polskimi organami i regulatorami, takimi jak Urząd Ochrony Danych Osobowych i Urząd Komunikacji Elektronicznej, jak i przed Komisją Europejską. Jestem członkiem Grupy Ekspertów Komisji Europejskiej ds. umów B2B w zakresie udostępniania danych i cloud computingu.

KONTAKT
Tel.:+48 22 608 70 06
Tel. kom.:+48 698 660 648
Fax:+48 22 608 70 70
Edukacja
  • Uniwersytet Jagielloński – Studium Podyplomowe Instytutu Wynalazczości i Ochrony Własności Intelektualnej – 1999–2000
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – magister prawa 1998
konferencje
  • Open banking – wizja przyszłości
  • Outsourcing IT oraz cloud computing w bankach – w teorii i w praktyce
Doświadczenie
  • Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych, prawie pomocy publicznej, prawie nowych technologii oraz prawie pocztowym i przewozowym
REKOMENDACJE
  • Legal500 – Healthcare and life sciences | TMT
PUBLIKACJE