Agata Szeliga

Agata Szeliga

Partner, radca prawny

W SK&S pracuję od 1998 r. a od 2009 jestem partnerem. Specjalizuję się w prawie nowych technologii i ochrony danych osobowych, jak również w prawie pomocy publicznej. Od wielu lat doradzam w obszarze usług chmurowych, zwłaszcza w ich ocenie i wdrożeniach w sektorze finansowym. Doradzam również w sprawach dotyczących oprogramowania i usług IT, w tym w negocjacjach i wdrożeniach systemów IT. Pomagam oceniać rozwiązania IT pod kątem prywatności, jak również doradzam przy prowadzeniu wrażliwych spraw związanych żądaniami lub wnioskami osób, których dane dotyczą.

W ramach praktyki pomocy publicznej, przeprowadziłam szereg projektów związanych z udzielaniem pomocy publicznej, w tym w Specjalnych Strefach Ekonomicznych, Mam unikalne doświadczenie w negocjowaniu i wykonywaniu umów lub decyzji dotyczących pomocy publicznej, jak również w sprawach związanych ze zgłaszaniem pomocy publicznej do Komisji Europejskiej.

Reprezentuję Klientów zarówno przed polskimi władzami i regulatorami, takimi jak Urząd Ochrony Danych Osobowych i Urząd Komunikacji Elektronicznej, jak również przed Komisją Europejską.

KONTAKT
Tel.:+48 22 608 70 06
Tel. kom.:+48 698 660 648
Fax:+48 22 608 70 70
Edukacja
  • Uniwersytet Jagielloński – Studium Podyplomowe Instytutu Wynalazczości i Ochrony Własności Intelektualnej – 1999–2000
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – magister prawa 1998
konferencje
  • Open banking – wizja przyszłości
  • Outsourcing IT oraz cloud computing w bankach – w teorii i w praktyce
Doświadczenie
  • Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych, prawie pomocy publicznej, prawie nowych technologii oraz prawie pocztowym i przewozowym
REKOMENDACJE
  • Legal500 – Healthcare and life sciences | TMT
PUBLIKACJE