SK&S doradcą Roca Sanitario przy nabyciu udziałów w Nosag i IneoCare

Zespół transakcyjny SK&S doradzał Roca Sanitario S.A. – światowemu liderowi w projektowaniu i produkcji wyposażenia łazienkowego – w polskich aspektach nabycia udziałów w Nosag AG i IneoCare sp. z o.o. Obie spółki specjalizują się w wytwarzaniu urządzeń do łazienek dla osób starszych lub z niepełnosprawnościami.

Grupa Roca to światowy lider w dziedzinie projektowania, produkcji i sprzedaży produktów łazienkowych. Jest obecna na rynkach 170 krajów świata, posiada 79 fabryk i zatrudnia ponad 21 000 pracowników na całym świecie.

Nosag i IneoCare to firmy zajmujące się produkcją urządzeń wspierających korzystanie z łazienek przeznaczonych dla osób o ograniczonej mobilności lub dla seniorów. Obie marki znane są na rynku szwajcarskim, chociaż Grupa Roca planuje rozszerzenie sprzedaży tych produktów na wszystkie rynki, na których działa.

Operacja wzmacnia pozycję Grupy Roca w Europie Środkowej i jest kolejnym krokiem w jej zaangażowaniu na rzecz innowacji.

Zespół transakcyjny SK&S doradzał na wszystkich etapach procesu transakcyjnego, w tym w zakresie badania due diligence oraz przygotowania i negocjacji dokumentacji transakcyjnej.

W skład zespołu transakcyjnego SK&S, kierowanego przez Starszego Partnera Roberta Gawałkiewicza, weszli Jakub Woźniak (Senior Counsel) i Wiktor Markiewicz (Associate).

W ramach realizacji transakcji, kancelaria ściśle współpracowała z prawnikami szwajcarskiej kancelarii Lenz & Staehelin, doradcy Grupy Roca.

Powiązane