Od 2002 r. związany z kancelarią Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Od 2013 jako partner zespołu Business Crime & Investigation kieruje powołanym przez siebie w 2008 r. zespołem prawników zajmujących się sprawami karnymi gospodarczymi.

Specjalizuje się w prawie karnym gospodarczym. Doradza i reprezentuje klientów w sprawach związanych ryzykiem odpowiedzialności karnej. Doradza podmiotom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw gospodarczych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu wewnętrznych postępowań wyjaśniających, obejmujących nadużycia takie jak korupcję, oszustwa, pranie pieniędzy, działanie na szkodę podmiotów gospodarczych, fałszerstwa i innych sytuacji kryzysowych. Doradza klientom w planowaniu i wdrażaniu kompleksowych projektów compliance, jak i rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo biznesu w tym cyberbezpieczeństwo. Reprezentuje polskich i zagranicznych klientów przed sądami oraz organami ścigania w Polsce i za granicą.

Przed rozpoczęciem pracy w kancelarii przez kilka lat był prawnikiem i zasiadał w organach szeregu firm, w tym notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jest członkiem ORA w Wawie, Association of Certified Fraud Examiners (ACFE), prelegentem oraz organizatorem konferencji poświęconym tematyce odpowiedzialności karnej oraz compliance. Jest autorem szeregu polskich i zagranicznych publikacji poświęconych tematyce prawa karnego. Wielokrotnie rekomendowany w swojej dziedzinie w czołowych zagranicznych rankingach m.in: Chambers&Partners oraz Legal 500, a także w Rankingu Kancelarii Prawnych dziennika „Rzeczpospolita”.

  • Uniwersytet im. Marii Skłodowskiej Curie w Lublinie – magister prawa – 1995

Specjalizacja

 

Rekomendacje

  • Chambers & Partners – Procesy są…dowe, prawo karne dla biznesu (White-Collar Crime)