Nowi partnerzy w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak

Z przyjemnością informujemy, że z dniem 1 stycznia 2021 r. do grona partnerów kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak dołączyli wieloletni współpracownicy kancelarii – dr Wojciech Iwański oraz Andrzej Motyka.

Dr Wojciech Iwański, adwokat, z kancelarią SK&S związany od 2006 roku. Specjalizuje się w regulacji usług finansowych, przede wszystkim bankowych i płatniczych. Zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi podejmowania i prowadzenia działalności przez polskie i zagraniczne podmioty w sektorze usług bankowych, płatniczych oraz maklerskich. Reprezentuje klientów w postępowaniach przed KNF, w tym w związku z nabywaniem polskich podmiotów regulowanych. Uczestniczył w wielu projektach outsourcingu regulowanego oraz wdrażania nowych technologii w bankowości i usługach płatniczych, w tym korzystania z cloud computing, innowacyjnych płatności oraz wirtualnych walut. Doradza szeregowi podmiotów w zakresie finansowania w sektorze motoryzacyjnym. W 2015 r. wyróżniony przez „Dziennik Gazeta Prawna” tytułem „Rising Star”. Indywidualnie rekomendowany w rankingu Chambers FinTech (Band 2) oraz Chambers Europe Banking & Finance: Regulatory (Up and Coming).

Andrzej Motyka, adwokat, jest związany z SK&S od 2008 roku. Specjalizuje się w transakcjach M&A, w szczególności dotyczących spółek publicznych oraz w prawie rynków kapitałowych. Brał udział w licznych projektach przejęć i sprzedaży spółek publicznych oraz prywatnych, m.in. z sektora chemicznego, spożywczego, telekomunikacyjnego, automotive i FMCG. Doradzał międzynarodowym grupom kapitałowym oraz funduszom PE przy inwestycjach w Polsce oraz największym polskim firmom rodzinnym w procesach pozyskiwania nowych wiodących inwestorów. Doradza w wielowątkowych sporach korporacyjnych pomiędzy akcjonariuszami spółek publicznych i prywatnych. Reprezentuje klientów w postępowaniach arbitrażowych i sądowych związanych ze sporami korporacyjnymi. Zajmuje się także doradztwem w zakresie wypełniania obowiązków informacyjnych przez spółki publiczne oraz obowiązków wezwaniowych i informacyjnych przez akcjonariuszy spółek publicznych. Indywidualnie rekomendowany w rankingu Legal500: Commercial, corporate and M&A.

Awanse te są wyrazem uznania dla dużego zaangażowania nowych Partnerów w rozwój kancelarii oraz ich proaktywnego podejścia do klientów.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Powiązane